Jak zdobyć tytuł sternika motorowodnego?

Sternik motorowodny (ang. motorboat helmsman) - jest podstawowym kursem z patentów motorowodnych. Aby ubiegać się o uprawnienia uczestnik musi mieć ukończone 14 lat. Osoby w wieku poniżej 16. roku życia mogą ubiegać się o uprawnienia na jachtach motorowodnych nieprzekraczających 60kW mocy silnika. 

Kurs upoważnia do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy silnika, prowadzenie jachtów motorowodnych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. 

Kurs jest podzielony na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. Po wgłębieniu się w plan i przedyskutowaniu wymagań, udamy się na pierwszą próbę manewrową. W tej części dowiemy się podstawowej wiedzy, m.in. jak zbudowany jest jacht oraz poznamy podstawowe wiązania. Następnie kursant będzie miał okazję zapoznać się z motorówką oraz poznać lepiej miejsce, w którym będzie odbywał się kurs. Oczywiście uczestnik kursu przeszkolony zostanie z manewrów, które są niezbędne do zdania egzaminu. 

Nasze kursy odbywają się w trzech województwach: dolnośląskim (Strzelin), małopolskim (Nidzica Zamek) i podkarpackim (Tarnobrzeg). Patent motorowodny przyda się zarówno w celach rekreacyjnych (wakacje z najbliższymi, spotkania biznesowe, odprężenie od codziennych problemów), jak i zawodowych  (nabór do służb, praca instruktora w przyszłości, praca nad wodą). 

Kurs sternika motorowodnego może okazać się świetnym pomysłem na prezent dla fanów sportów wodnych. Nie należy się również martwić o doświadczenie, każdy może się nauczyć niezależnie od wieku. Łódź motorowa dostarcza wiele pięknych i niezapomnianych chwil, można się wyszaleć na wodzie, poczuć adrenalinę i trochę szaleństwa. 

Wszystkie komentarze