Nieruchomości - sprzedaż domu z innego wymiaru

    Drony są obecnie wykorzystywane w różnych gałęziach gospodarki. Praktycznie ich zastosowanie jest nieograniczone. Mogą być wykorzystywane w branży wojskowej, rozrywkowej, fotograficznej, transportowej, ale i również, co może niektórych zaskoczyć w branży związanej z nieruchomościami.

Drony – moc możliwości!

     Potencjał dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych jest nieograniczony. To właśnie dzięki temu, że są niewielkich rozmiarów i są obsługiwanie zdalnie, ale za to mają bardzo bogato technologicznie wyposażone wnętrze sprawdzą się w wielu dziedzinach. Dlatego tak chętnie korzysta z nich wiele grup zawodowych. Jedną właśnie z gałęzi gospodarki, w której drony są wykorzystywane to – nieruchomości. 

    Ich wykorzystywanie w tej dziedzinie może rodzić wiele zapytań, ale rozwój technologiczny i coraz większa konkurencja, powoduje, że branże prześcigają się w pomysłach, aby przyciągać klientów i zachęcać ich do skorzystania z własnych usług. Dlatego też niektóre nowoczesne agencje oferujące sprzedaż nieruchomości posiłkują się w swojej pracy m.in. dronami. Wykorzystywanie bezzałogowych maszyn latających i ich możliwości (np. wykonywania zdjęć, pomiarów, stanu technicznego) mogą okazać się kluczowym narzędziem do sprzedaży domów czy nieruchomości. 

    Nowoczesna technologia wielkimi krokami wkracza do wielu dziedzin życia społecznego. Z pewnością nie można jej pominąć w architekturze. Progresywny deweloper, który sprzedaje mieszkanie, już nie będzie posiłkował się wyłącznie zwykłymi zdjęciami czy planem mieszkania na kartce papieru. Dziś możliwości są znacznie większe. Dziś wykorzystuje się m.in. zdjęcia czy filmy 3D. 

     Zdjęcia wykonane z dronów pozwalają handlującym stworzyć niesamowitą historię całej nieruchomości, pokazać cały proces jej powstania na każdym etapie. Spojrzeć szerzej i wyjść poza mury. Dzięki zaprezentowaniu m.in. rozmiaru bloku i miejsca zamieszkania domu, osoba kupująca zyskuje bardziej rzeczywisty i dokładny obraz, ponadto zapewnia także możliwość unaocznienia kupującemu perspektywę lokalizacji danej nieruchomości; dzięki temu wiemy co i w jakiej odległości znajduje się od domu, który chcemy kupić. Widzimy także, jak bardzo zwarta jest zabudowa. 

    Jeszcze do niedawna zdjęcia satelitarne, które wykonywane były do planowania miejsc inwestycji były często niskiej rozdzielczości, zdarzało się, że dane nie były zbyt dokładne, a obfotografowanie miejsca zajmowało sporo czasu. Współcześnie pomocą służą drony. Dzięki nim natychmiast uzyskujemy wysokiej rozdzielczości obraz i znacznie dokładniejsze dane. Dzięki tym zyskujemy i czas i lepsze informacje. 

    Bardzo nowoczesne drony wyposażone są w kamery o wysokiej rozdzielczości, czujniki termiczne, skanery podczerwieni, czyli praktycznie wszystkie ważne elementy, które są potrzebne do stworzenia i zgromadzenia danych pod przyszłą inwestycję, już na etapie projektowania. Architekt, który będzie tworzył przyszły projekt będzie posiadał dokładne informacje np. o gruntach, na których stanie obiekt, pomierzone odległości od innych obiektów w tej okolicy. Te dane już na wstępie ułatwią mu dalszą prace przy stworzeniu trójwymiarowego modelu terenu. Natomiast gdy już będzie gotowa konstrukcja, drony posłużą np. do sprawdzenia jej jakości i stanu technicznego.

     Pewnie nie raz oglądaliście zdjęcia z dronów i zachwycaliście się pięknymi widokami i jakością wykonania. Myślę, że zdjęcie swojego wymarzonego domu oglądanego z takiej perspektywy przyciągnie nie jednego potencjalnego zainteresowanego! 

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź