Sternik motorowodny
  • -150,00 zł
  • Sternik motorowodny

Sternik motorowodny

1 000,00 zł
850,00 zł - 150,00 zł
Brutto
WOJEWÓDZTWO
CENA
MIEJSCE
TERMINY
Ilość
4 recenzje

Zaświadczenie o zdanym egzaminie wydaje Wodne Pogotowie Ratunkowe na podstawie zgody z Ministerstwa Sportu i Turystyki- numer decyzji DSW-WSW.442.95.2019 

Kurs sternika motorowodnego, to szkolenie przygotowujące do otrzymania uprawnień motorowodnych podczas egzaminu państwowego.

Kurs obejmuje praktyczne podstawy obsługi małych łodzi motorowych oraz zagadnienia teoretyczne wymagane na stopień sternika motorowodnego (budowa jachtów, przepisy, locja śródlądowa, teoria manewrowania, ratownictwo, elementy meteorologii).

Część teoretyczna oraz praktyczna jest realizowana w oparciu o wymagania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie.

 

Wypożyczenie jachtu motorowego bez patentu jest w Polsce możliwe tylko z ograniczoną  mocą silnika. Patent motorowodny daje znacznie większe uprawnienia na wodzie. Dowiedz się, dlaczego warto zrobić kurs na Sternika Motorowodnego.Uprawnienia osoby posiadającej patent Sternika Motorowodnego:

·       prowadzenie łodzi motorowych po wodach śródlądowych,

·       prowadzenie łodzi motorowych o długości kadłuba do 12 m po wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej,

  • osoby poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach o mocy do 60 kW.

·       wypożyczenie jachtu motorowodnego

Wymagania:

·       ukończenie 14 roku życia.

·       osoby niepełnoletnie (zgoda rodziców na odbycie kursu)

·       zdany egzamin    

 

1 inny produkt w tej samej kategorii: