REJS PO GRECJI
  • -401,00 zł
  • REJS PO GRECJI

REJS PO GRECJI

3 000,00 zł
2 599,00 zł - 401,00 zł
Brutto
Ilość
1 recenzje

Czy trzeba przekonywać, że jedynie REJS pośród wielu greckich wysp i różnych archipelagów daje realną możliwość zasmakowania we wszystkim, co tej kraj ma do zaoferowania ?

Mówi się, że Grecja to kraj tysiąca wysp (w szczególności jest to aż 1400 wysp, z czego 227 zamieszkanych), a żeby poznać Grecję naprawdę, trzeba zawitać niemal na każdą z nich. Każda bowiem jest niepowtarzalna, piękna i odsłania jakąś prawdę na temat Grecji, jedną z jej twarzy.

Mykonos – wyspa słynąca z XVI-wiecznych wiatraków, znakomitych zbiorów sztuki mykeńskiej, datowanych na XVI-XII w. p.n.e. oraz kościoła Paraportiani, uznawanego za najczęściej fotografowany obiekt w całej Grecji. Na Mykonos znajduje się też dzielnica domów położonych bezpośrednio na wodzie, zwana Małą Wenecją. Jest to również wyspa uznawana za najbardziej imprezową z całego archipelagu. Jej przeciwieństwem jest nieduża wyspa Folegandros – idealna dla osób szukających spokoju, niezniszczona przez masową turystykę, pełna dzikich plaż i kotów, klimatycznych zakątków i serdecznych mieszkańców.

Delos – uznawana jest za świętą wyspę, pełna antycznych ruin, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie niezamieszkana, jest najmniejszą wyspą archipelagu.

Sifnos
 – to stolica garncarstwa w basenie Morza Egejskiego, słynie z wyrobu charakterystycznych mis, naczyń i popielniczek.

Paros – uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w archipelagu Cyklad. Znajdują się tam jedne z największych pokładów marmuru na świecie. To właśnie z marmuru z Paros powstały słynne dzieła: Nike z Samotraki i Wenus z Milo.

Ciekawostką jest to, że każde główne miasto na poszczególnych wyspach Cyklad określane jest mianem Chora, w szczególności w przypadku gdy główna osada nosi tę samą nazwę co wyspa. Oznacza to, że każda z wysepek ma swoją Chorę. 

Niezwykle ciekawe i stosunkowo mało znane, a co istotne – leżące bardzo blisko kontynentalnej Grecji są Wyspy Sarońskie – raczej omijane przez masowych turystów, spokojne, część z nich o krajobrazie niepopsutym wielkimi hotelami, w zamian za to z niewielkimi, urokliwymi osadami.


Egina (Aegina) – wyspa, na której powstała słynna powieść "Grek Zorba" Nikosa Kazandzakisa, słynie z orzechów postacjowych, ale też z wspaniałych oliwek, migdałów, winogron, fig i wyrobów ceramicznych. W sezonie tętni życiem kulturalnym, odbywa się tu wiele festiwali i koncertów.

Poros – wyspa składająca się z dwóch mniejszych, połączonych mostem. Słynie z wyjątkowo bogatej i bujnej roślinności, posiada rozbudowaną infrastrukturę, więc jest popularnym kurortem turystycznym. 

Dla chętnych możliwość przejścia stażu żeglarskiego!

* Nie wymagamy żadnego doświadczenia w żeglowaniu- w cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer.
* Termin rejsu ruchomy- jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań Klientów (i dostępności lotów) :)


Masz więcej pytań? Zadzwoń lub napisz!

Termin: 24-31.10.2020
Błękitna woda, słońce, wiatr i pokład pod stopami - pełnia szczęścia!
Dokładną trasę ustalamy wspólnie, przed rejsem. Uwzględniamy Wasze indywidualnie oczekiwania. Oczywiście w trakcie rejsu dowolnie ją zmieniamy wg. aktualnych nastrojów, zachcianek i warunków pogodowych.


grecja terminy

Cena zawiera:

  • jacht (Oceanis)
  • doświadczony kapitan
  • opłaty portowe
  • paliwo do jachtu

Koszt przelotu w dwie strony około 1000zł.
Koszt przelotu i wyżywienia jest ponoszony indywidualnie przez uczestników rejsu.
Chętnie pomożemy w znalezieniu połączenia lotniczego w przystępnej cenie. Rejs rozpoczniemy i zakończymy w Atenach.

Mamy dwie możliwości wybierając rejs po Grecji: Leniwe, spokojne żeglowanie, połączone z odpoczynkiem lub żeglowanie dla wymagających: Intensywne, żywiołowe, spontaniczne. Zapraszamy was na przygodę ktora będzie połączeniem jednego  i drugiego. Wspaniałe Greckie wakacje w krainie wielkiego błękitu zaczarują każdego z was.

6 innych produktów w tej samej kategorii: